Udanie zakończyli tegoroczne starty zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Podczas rozgrywanego w sobotę Pucharu Polski PZK zdobyli złoty i srebrny medal.

Złoto i srebro w Pucharze Polski
Olaf Szempliński (z lewej) i Aleks Dragun smakowali swój sukces w obecności trenera Piotra Zembrzuskiego

Płoty to mała miejscowość w województwie zachodniopomorskim, która w tym roku była gospodarzem XXXVIII Pucharu Polski karate kyokushin młodzików, juniorów i seniorów. Do zawodów przystąpiło blisko 300 zawodników z 70 klubów z całej Polski, w tym pięcioosobowa ekipa Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Najwyżej rozstawiony spośród nich był junior Olaf Szempliński, zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Polski. To gwarantowało mu, że w pierwszych walkach nie spotka się z najsilniejszymi zawodnikami w kat. + 75 kg. Mimo to kolejni jego przeciwnicy nie dali łatwo za wygraną, tym bardziej, że byli od niego o ok. 20 kg ciężsi. Naszego faworyta to jednak nie przeraziło, doskonale radził sobie w kolejnych starciach, a ostatnie decydujące o końcowym zwycięstwie zakończył efektownym nokautem. - Olaf to bez wątpienia obecnie najlepszy nasz zawodnik. Swoją klasą dorównuje największym naszym wychowankom takim jak Piotr Moczydłowski, Gerard Will, Julia Kędzierska, Emilia Gwiazda czy Adrian Staszewski – ocenia swojego podopiecznego Piotr Zembrzuski, przypominając, że jest on aktualnym mistrzem Europy WKB, mistrzem Polski PZKK, a ostatnią walkę przegrał dwa lata temu.

Drugi z reprezentantów SKKK, junior młodszy Aleks Dragun po stoczeniu trzech walk stanął na drugim stopniu podium w kategorii do 55 kg. Pozostali zawodnicy, po bardzo emocjonujących walkach eliminacyjnych, niestety tylko otarli się o strefę medalową.

Występem w Pucharze Polski ekipa SKKK zakończyła, bardzo udany dla niej, tegoroczny sezon

To był ostatni start zawodników SKKK w tym roku. - Można powiedzieć, że był on dla nas bardzo udany. Teraz czeka nas zasłużona przerwa świąteczna, a po Nowym Roku przed nami kolejne wyzwania. Pierwszym startem w 2023 roku będą mistrzostwa województwa warmińsko-mazurkiego, 25 lutego w Węgorzewie.

(z)