Stefan Jankowski, reprezentant AKB Szczytno, okazał się najszybszy w swojej kategorii wiekowej podczas MP Weteranów w Biegu na Przełaj, które odbyły się w Ciechanowie.

Złoto w Ciechanowie

Nestor szczycieńskich biegaczy pokonał liczącą 10 km trasę w 48,24 min. Następnego zawodnika w tej samej kategorii wiekowej wyprzedził o ponad minutę. - Liczyłem na miejsce w czołówce, ale nie spodziewałem się złotego medalu - przyznał się "Kurkowi" szczycieński zawodnik.

W klasyfikacji generalnej najwyżej spośród reprezentantów AKB był Krzysztof Wilczek, który zajął 11. miejsce (6. w kat. wiek.). Uzyskał on czas 39,57 min. Bogdan Lejmanowicz był 35. (6., 48,09 min), Artur Trochimowicz - 36. (8., 48,11). Zwyciężył Przemysław Marzec z Nałęczowa, który trasę pokonał... boso.

W ciechanowskiej imprezie wystartowało około 70 zawodników. Podczas mistrzostw nie zabrakło osobistych dramatów. I tak np. jeden z biegaczy, który sięgał, jak się wszystkim zdawało, po tytuł mistrzowski w swojej kategorii, zasłabł na 200 m przed metą...

* * *

Jacek Ciełuszecki zajął 16. miejsce (5. w kat. wiek.) w XVI Międzynarodowym Biegu Solidarności, który odbył się w Golubiu-Dobrzyniu. Dystans 10 km pokonało 157 zawodników.