Maciej Wojciechowski zdobył w niedzielę po raz kolejny tytuł Mistrza Polski Policji w Półmaratonie. Szczytnianin pobił przy okazji swój rekord życiowy.

Złoto w deszczu

Mistrzostwa przeprowadzono w ramach XIX Międzynarodowego Półmaratonu w Pile i Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Pogoda, mimo trwania kalendarzowego lata, nie rozpieszczała biegaczy: było niezbyt ciepło i wietrznie. - Na ostatnich kilometrach zaczęło lać – wspomina Maciej Wojciechowski. Kiepska aura nie przeszkodziła szczytnianinowi w uzyskaniu bardzo dobrego czasu i sięgnięciu po tytuł najlepszego policjanta - półmaratończyka. Wojciechowski na pokonanie trasy potrzebował 1:08,31 godz. To wynik o ponad 40 s lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego. - Trenowałem w Szklarskiej Porębie po 240 km tygodniowo. To się opłaciło – tłumaczy nasz zawodnik. Finiszujący za nim Paweł Piotrasche był tylko o 5 s wolniejszy. Bieg ukończyło 52 policjantów.

Szczytnianin był wysoko także w klasyfikacji generalnej – zajął 12. miejsce (do mety dobiegło blisko 1500 zawodników). Na dwóch czołowych lokatach uplasowali się półmaratończycy z Kenii. Czas uzyskany przez Wojciechowskiego pozwolił mu na zajęcie 10. miejsca w MP – wygrał Mariusz Giżyński ze Sportingu Międzyzdroje (1:04, 21).