W dniu 4 czerwca 2020 r., zmarł nagle w wieku 64 lat Andrzej Obrębski, wieloletni działacz sportowy związany z Klubem Sportowym „Zryw” Jedwabno. Andrzej szerzej znany był w środowisku sportowym pod pseudonimem „Kaltz”.

Zmarł Andrzej ObrębskiPseudonim taki otrzymał od kolegów z boiska, którzy porównywali jego styl gry w piłkę nożną z reprezentującym w latach 70. i 80. Niemcy - Manfredem Kaltzem, słynącym z bezkompromisowych ataków na przeciwników. Andrzej na boisku grał także bardzo twardo, lecz w życiu prywatnym był człowiekiem niezwykle łagodnym. Pracował w Banku Spółdzielczym w Szczytnie, w oddziele w Jedwabnie. Karierę piłkarską zakończył w latach 80. po ciężkiej chorobie nerek. Poświęcił się wtedy innej ulubionej przez niego dyscyplinie sportu – szachom oraz działalności społecznej w „Zrywie” Jedwabno i Ludowych Zespołach Sportowych. Był członkiem Gminnej Rady Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Przez około 40 lat był sekretarzem, a następnie skarbnikiem „Zrywu”. Pełnił też funkcję obsługi medycznej na meczach piłkarskich rozgrywanych w Jedwabnie. Jego zaangażowanie w pracę na rzecz Klubu było nie do przecenienia. Organizacja działalności drużyny piłkarskiej, która w latach 90. grała z powodzeniem w klasie okręgowej, kilku drużyn młodzieżowych wymagała wielu wyrzeczeń i zaangażowania. Andrzej jednak zawsze znajdował na to czas. Ostatnie lata niestety były dla „Zrywu” „chude” do tego stopnia, że Klub zmuszony był do zawieszenia seniorskiej sekcji piłkarskiej. W ostatnim czasie także przy zaangażowaniu Andrzeja próbowano przywrócić seniorów do gry.

Mówi się, że „nie ma ludzi niezastąpionych”, lecz zastąpić Andrzeja w działalności na rzecz sportu w Jedwabnie będzie bardzo trudno.

Koledzy z boiska

Krzysztof Nikadon – były zawodnik i Prezes KS „Zryw” Jedwabno

Józef Garbowski – były zawodnik i sędzia piłkarski