We wtorek 9 marca funkcjonariusze z posterunku policji w Świętajnie otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło w jednym z domów na terenie gminy.

Znęcał się nad matką, groził ekspedientce
Damski bokser przez najbliższe dwa miesiące będzie obserwował świat zza więziennych krat

Według relacji osoby zgłaszającej, 39-letni mężczyzna miał rzucić się z pięściami na swoją matkę. Na miejscu mundurowi zastali 63-latkę. Kobieta miała na ciele widoczne ślady świadczące o tym, że może być ofiarą przemocy domowej. Podczas rozmowy z policjantami przyznała, że jej syn wszczął kłótnię, podczas której wyzywał ją, uderzał pięściami i groził pozbawieniem życia. Funkcjonariusze podjęli decyzję o odizolowaniu sprawcy od pokrzywdzonej. Jeszcze tego samego dnia 39-latek trafił do policyjnej celi.

W trakcie zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili również, że ten sam mężczyzna kilkukrotnie znieważył w miejscu pracy 22-letnią ekspedientkę miejscowego marketu. Podobnie jak własnej matce, groził dziewczynie pozbawieniem życia.

W piątek 12 marca Prokuratura Rejonowa w Szczytnie, na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec damskiego boksera dwumiesięcznego aresztu tymczasowego.