W minionym tygodniu na terenie powiatu szczycieńskiego doszło do kolejnych oszustw.

Ofiarą jednego z nich padła 52-letnia mieszkanka gminy Świętajno. W czwartek 13 czerwca do kobiety zadzwoniła nieznana osoba podająca się za pracownika banku. Nakłoniła ona 52-latkę do przelania pieniędzy na drugi rachunek bankowy. Tym sposobem mieszkanka straciła prawie 50 tys. złotych.

Tego samego dnia wieczorem oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został poinformowany o kolejnym oszustwie. W tym przypadku 66-letnia mieszkanka Szczytna w wyniku działań oszustów straciła 7 tys. złotych. Za pośrednictwem komunikatora internetowego z pokrzywdzoną skontaktowała się osoba podająca się za jej znajomą. Stwierdziła, że potrzebuje pieniędzy. 66-latka za pomocą blika przelała środki finansowe poprzez kliknięcie w wysłany link. Wtedy okazało się, że za pomocą komunikatora napisał do niej oszust, który wykorzystał konto jej znajomej w celu wyłudzenia pieniędzy.

Na tym jednak nie koniec. W niedzielne popołudnie 16 czerwca do szczycieńskiej jednostki stawił się 46-latek z województwa świętokrzyskiego, informując o przestępstwie, którego padł ofiarą. Sprawca za pośrednictwem blika wyłudził prawie 2 tysiące złotych z rachunku bankowego 46-latka.

W poniedziałek 17 czerwca funkcjonariusze odnotowali kolejne oszustwo z wykorzystaniem blika. Tym razem 19-letnia mieszkanka Szczytna straciła 3 tys. złotych w wyniku przestępstwa.