Piotr Olszewski z SKKK Szczytno zdobył złoty medal mistrzostw kraju juniorów PFKS i zapewnił sobie udział w tegorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Gruzji.

Znokautował ich na medal

Szczycieński karateka startował w kategorii do 65 kg. Nasz zawodnik wygrał dwie walki – każdą przed czasem. W finale do rozprawienia się z przeciwnikiem potrzebował zaledwie 21 sekund.

- To jego pierwsze nokauty – mówi prezes SKKK Piotr Zembrzuski. - Ten człowiek ma duży potencjał. Licealista ze szczycieńskiego ZS 3 karate uprawia dopiero 2 lata. - Ma wrodzoną bardzo dużą szybkość, dynamikę – chwali swojego podopiecznego prezes Zembrzuski. - Myślę, że może to być nasza nowa gwiazda.

Złoto Piotra Olszewskiego było jedynym sukcesem SKKK podczas wrocławskich mistrzostw. W nagrodę karateka pojedzie na ME, które w maju odbędą się w Gruzji.

Szczęścia nie mieli inni zawodnicy. Ewelina Mirosław w rywalizacji seniorek (55 kg) musiała zadowolić się czwartym miejscem. Julia Kędzierska, która po ubiegłorocznych sukcesach była w swojej kategorii faworytką, przegrała już w pierwszej walce – prezes Zembrzuski miał tu jednak zastrzeżenia do decyzji sędziów. Na mistrzostwa nie pojechał Adrian Staszewski, kolejny kandydat do medalu. Kilka dni wcześniej doznał kontuzji. - Liczyłem na więcej, na to, że zdobędziemy jakieś kwalifikacje. Sport okazał się jednak inny – mówi niepocieszony Piotr Zembrzuski.

(gp)