Rafał Kardaś ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie zwyciężył w Plebiscycie „Kurka Mazurskiego” na najlepszą pracę zgłoszoną do XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego. O takim rozstrzygnięciu zadecydowali Czytelnicy, oddając głosy na zamieszczanych na naszych łamach kuponach. Zwycięska praca to zdjęcie dziewczyny laureata, również uczestniczki ŚDS.

Zrobił zdjęcie swojej dziewczynie i... wygrał
Pierwsze gratulacje za zwycięstwo w naszym Plebiscycie Rafał Kardaś przyjmował od prezes Doroty Studniak (z lewej) i terapeutki w ŚDS Natalii Dąbkowskiej

Pan Rafał ma wszechstronne zainteresowania, oprócz gier komputerowych upodobał sobie zajęcia plastyczne i fotograficzne. A to dzięki działającej w ŚDS pracowni komputerowej i fotograficznej. Prowadzi ją terapeutka Natalia Dąbkowska. - Bardzo się cieszymy, że nasi podopieczni co roku mogą brać udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy na rzecz Osób Niepełnosprawnych konkursie, co dodatkowo zachęca ich do podnoszenia swoich umiejętności plastycznych i fotograficznych – mówi terapeutka. Potwierdza to Dorota Studniak, prezes Stowarzyszenia. - Poziom zgłaszanych do naszego przeglądu twórczości artystycznej prac co roku jest wyższy. Duża w tym zasługa terapeutów, którzy swoje pasje przenoszą na uczestników zajęć – mówi prezes Studniak. Zwycięzcy Plebiscytu, we wtorek, w naszej redakcji wręczyła nagrody – bezprzewodowy czajnik i bezprzewodowe słuchawki do słuchania muzyki. Nagrodę otrzyma też Czytelnik z Kamionka, nadawca szczęśliwego kuponu.

(o)

Zwycięska praca Rafała Kardasia przedstawia jego dziewczynę

MOC SERDECZNYCH ŻYCZEŃ

Z okazji zbliżającego się i obchodzonego w dniu 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością składamy moc serdecznych życzeń wszystkim tym, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami związanymi ze stanem zdrowia. To bardzo ważne Święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Niech to będzie czas zadumy nad wartością dominującą naszego życia jaką jest zdrowie, ale również motywacją dla reszty społeczeństwa do wspierania i pełnego respektowania praw tej grupy.

z życzeniami zdrowia i siły do walki z przeciwnościami

Dorota Studniak

Prezes Stowarzyszenia Pomocy

na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie