Bardzo miło szczycieńscy lekkoatleci będą wspominali zawody, które odbyły się w Olsztynie.

Życiówki w Olsztynie

W minioną niedzielę odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Województwa Młodzików i mityng lekkoatletyczny. W tych pierwszych bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Staszewska, która w biegu na 100 m, osiągając wynik 13,69 s, zdobyła brązowy medal.

Jeszcze lepiej wypadli reprezentanci Szczytna startujący w mityngu lekkoatletycznym. Nasi kulomioci zajęli dwa pierwsze miejsca w zawodach w pchnięciu kulą. Zwyciężył Andrzej Regin, który rzucając kulą seniorską (7,26 kg) pobił swój dotychczasowy rekord życiowy osiągając wynik 17,07 m. Lokatę niżej uplasował się Paweł Regin, który pchnął kulę na odległość 16,90 m. Zwyciężył także startujący w kategorii juniorów Konrad Bukowiecki. Nie dał szans swoim rywalom w pchnięciu kulą (6 kg), która poleciała na odległość 18,42 m, co jest nowym rekordem życiowym szczycieńskiego zawodnika. Bezkonkurencyjny okazał się także w rzucie dyskiem (1,75 kg), który poszybował na odległość 50,99 m. Należy zaznaczyć, że nasz zawodnik na co dzień rzuca zarówno lżejszą, bo ważącą 5 kg kulą, jak i dyskiem 1,5 kg.

Już w następny weekend sportowcy ze Szczytna wybierają się na Mistrzostwa Makroregionu Młodzików i mityng lekkoatletyczny, które odbędą się w Pasłęku.