Niespełna trzy tygodnie zostały na rozliczenie PiT-u. Tym, którzy jeszcze tego nie uczynili, przypominamy o możliwości przekazania 1 procenta podatku na rzecz jednej z organizacji  pozarządowych. Dla potrzebujących każda złotówka jest na wagę złota, a my nic nie tracimy.

1 procent może wiele
Wiesława Zalewska w tym roku przekaże 1 procent dochodów na rzecz zmagającego się z ciężką chorobą mieszkańca Szczytna Roberta Rekosza.

Odpisywany przez nas 1 procent podatku trafia do organizacji pożytku publicznego. To fundacje i stowarzyszenia, które działają m.in. na rzecz zdrowia, nauki, edukacji, kultury, sportu, czy osób w trudnej sytuacji życiowej. Wśród nich jest 14 zarejestrowanych na terenie powiatu szczycieńskiego (wykaz zamieszczamy w ramce poniżej). Liczba podatników obsługiwanych przez Urząd Skarbowy w Szczytnie, którzy w swoich zeznaniach podatkowych wskazują 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego, z roku na rok pomału rośnie. Wśród rozliczających się za 2016 rok było ich 20 407, czyli 47% (dla porównania w roku poprzednim – 19 154, 44,4%). Łącznie kwota przekazanego 1% podatku za 2016 rok wyniosła 757,1 tys. zł i była wyższa o 84 tys. od tej za rok 2015.

Wśród tych, którzy co roku decydują się na przekazanie 1 procenta swoich dochodów na szlachetny cel jest znana szczycieńska działaczka społeczna Wiesława Zalewska.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.