Reklama

Węgiel

Urodziła się 18 marca 1911 roku. Przeżyła dwie wojny światowe. W tym miesiącu obchodzi swoje 105. urodziny i wciąż ma się bardzo dobrze.

105. urodziny pani Ireny

HISTORIA PANI IRENY

Mieszkająca w Szczytnie od 1945 roku pani Irena Matuszewicz obchodzi właśnie swoje 105. urodziny. Wnuczka Zygmunta Glogera, znamienitego historyka, archeologa, etnografa, który całe swoje życie poświęcił badaniom ziemi polskiej, która go fascynowała. Wynikiem jego prac jest między innymi 4-tomowa „Encyklopedia Staropolska”.

Dostojna jubilatka przeżyła dwie wojny światowe. Gdy wybuchła pierwsza, miała 3 lata. Podczas drugiej wojny światowej była już mężatką, a po jej zakończeniu przyjechała do Szczytna. Zamieszkała wraz z mężem na ulicy Polnej, by po 4 latach osiąść na stałe w mieszkaniu na Kajki. Na początku zajmowała się wypiekaniem ciast, ciastek i innych słodkości, które sprzedawała miejscowym sklepom i restauracjom. Potem pracowała jako pomoc dentystyczna, by po osiągnięciu wieku emerytalnego zatrudnić się na pół etatu w księgarni na ulicy Polskiej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.