Na miejsko-gminnej karuzeli stanowisk wciąż dochodzi do zmian. Do jej uczestników dołączy wkrótce prezes ZGK Dźwierzuty Arkadiusz Brzozowski, który przesiądzie się na zwalniane miejsce prezesa w spółce Aqua w Szczytnie.

A karuzela kręci się dalej
Zarówno prezes Brzozowski jak i wójt Tymiński przyczynę rozstania widzą w braku komunikacji

Z końcem czerwca Arkadiusz Brzozowski, prezes ZGK Dżwierzuty złożył miesięczne wypowiedzenie. To wcale nie oznacza, że stanie się bezrobotnym. - Jestem po pierwszej rozmowie z burmistrzem Ochmanem i wszystko wskazuje na to, że przejdę do pracy w szczycieńskiej spółce Aqua – zapowiada Brzozowski. Tam właśnie zwalnia się miejsce po odchodzącym na emeryturę długoletnim prezesie Marku Jasińskim.

WSPÓŁCZUJE SWOJEMU NASTĘPCY

Powodem rezygnacji z dotychczasowego stanowiska, które zajmował od dwóch lat, jest „brak komunikacji”.

- Dwukrotnie proponowałem panu wójtowi, że pojedziemy w teren na rekonesans i pokażę mu nasze stacje uzdatniania wody i oczyszczalnię, które wymagają konkretnych działań, a co za tym idzie także nakładów finansowych. Dużo rzeczy już tam zrobiliśmy, ale i jest jeszcze dużo do zrobienia. Niestety wójt nie podjął tematu, a to znaczy, że nie chce ze mną współpracować – mówi odchodzący prezes. Zamiast tego, jak dodaje, wójt próbował wprowadzić ręczne sterowanie, czyli natychmiastowe działanie po otrzymaniu sygnału o przysłowiowej dziurze w asfalcie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.