Klęska Błękitnych w Lidzbarku * Omulew i SKS o krok od sensacji* Dźwierzuty górą w derbach GKS-ów* Czarna seria Wałpuszy trwa

Błękitni (przy piłce Malanowski) polegli w deszczowym Lidzbarku Warmińskim

IV liga

13. kolejka

Polonia Lidzbark Warmiński - Błękitni Pasym 6:1 (2:0)

1:0 – (3.), 2:0- (23.), 3:0 – (51.), 4:0 – (58.), 5:0 – (72.), 5:1- Patrycjusz Malanowski (76.), 6:1 – (90.)
Błękitni: Brzozowski, Mikulak, B. Nosowicz,   Stańczak (84. Chlebowski), Dobrzyński, M. Nosowicz, Kulesik (63. Gołaszewski), Chrzanowski, Kowalewski, Balcerzak, Malanowski.

Błękitni punktowali przez cztery kolejki, ale tę niezłą serię w sobotę dość brutalnie przerwał lider z Lidzbarka Warmińskiego. Wynik wskazywałby na mecz praktycznie do jednej bramki, wbrew pozorom pasymianie próbowali nawiązać walkę z Polonią, trafili jednak na dobrze dysponowanego rywala, który bezlitośnie wykorzystał błędy pasymskiej obrony i bramkarza. Aż trzy gole dla gospodarzy padły po strzałach z dystansu – bramka na 2:0 została zdobyta po uderzeniu z połowy boiska. Większość spotkania była rozgrywana przy rzęsiście padającym deszczu, co może usprawiedliwić stratę części goli.