W piątek w Zespole Szkół nr 3 odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Nagrodę im. Stanisława Żenczykowskiego dla najlepszego z nich otrzymała w tym roku Kamila Grądzik z klasy III C, która uzyskała średnią ocen 5,78.

A teraz już tylko matura
Laureatka nagrody im. Stanisława Żenczykowskiego Kamila Grądzik lubi chemię i pasjonuje się sportem

Piątek 28 kwietnia był szczególnym dniem dla tegorocznych maturzystów. Zabrzmiał im ostatni dzwonek w szkolnych murach. W Zespole Szkół nr 3 grono absolwentów powiększyło się o 109 osób. Tylu uczniów odebrało świadectwa ukończenia LO. Żegnając ich, dyrektor Mariola Jaworska podkreślała, że trzy spośród czterech klas III uzyskały średnią ocen powyżej 4,0. Życzyła absolwentom dalszych sukcesów i doskonałych wyników na egzaminie maturalnym. – Życzę wam także otwartości na świat, na ludzi, a także samodzielności sądów, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Jednak najbardziej życzę wam odwagi, tak potrzebnej w świecie, który bardzo dynamicznie się zmienia – zwracała się do młodzieży Mariola Jaworska.

Z rąk dyrektor i starosty Jarosława Matłacha uczniowie odebrali nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie oraz za działalność społeczną.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.