Sopranistka Hanna Zajączkiewicz, tenor ks. Zdzisław Madej oraz pianistka Zofia Antes wystąpili w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Szczytnie. Publiczność usłyszała arie i pieśni m.in. Moniuszki, Karłowicza oraz kompozytorów włoskich. Okazją ku temu były obchody 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 6, której Hanna Zajączkiewicz jest absolwentką.

Rozśpiewany jubileusz
Po koncercie Hanna Zajączkiewicz z sentymentem wspominała lata nauki w SP 6. W podziękowaniu za występ, artyści otrzymali obrazy namalowane przez nauczycielkę Elżbietę Białczak

W miniony piątek w Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie odbył się koncert z okazji jubileuszu 30-lecia SP nr 6. Jego pomysłodawczynią była nauczycielka związana zawodowo z tą placówką, Elżbieta Białczak. Publiczność wysłuchała arii i pieśni wybitnych kompozytorów, w tym m.in. Moniuszki, Karłowicza, Verdiego i Pucciniego. Wystąpili sopranistka Hanna Zajączkiewicz, tenor ks. Zdzisław Madej oraz pianistka Zofia Antes. Taki zestaw wykonawców nie był przypadkowy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.