W przedszkolu "Fantazja" ogłoszono alarm. Na szczęście była to tylko próbna ewakuacja, ale dzieci spisały się na medal.

Alarm w przedszkolu

O tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, przedszkolaki uczyły się od wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz strażaków. Zajęcia poprowadziła trójka młodych instruktorów: Agata Gełdon, Katarzyna Obszańska i Bernard Chmielewski. Oprócz nich w szkoleniu wzięli udział policjanci z komendy miejskiej oraz kilkuosobowa reprezentacja straży pożarnej.

W części pierwszej przedszkolaki miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Swoją wiedzą w tej kwestii podzielili się z nimi szczycieńscy policjanci. Strażacy z kolei udzielali porad, jak unikać wypadków spowodowanych nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i urządzeniami elektrycznymi.

Po części teoretycznej, powiązanej z atrakcyjnymi dla dzieciaków zabawami przyszedł czas na praktykę. Najpierw przedszkole przeszło próbną ewakuację. Trwała tylko cztery minuty. Na zakończenie dzieci w asyście policjantów uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

- Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę - podsumowuje niecodzienne zajęcia dyrektorka przedszkola Urszula Świerczewska.

Wojciech Kułakowski

2005.09.28