Orlen Reklama Top

Brak połączeń autobusowych z Jedwabna do Olsztyna stał się powodem anonimowej skargi na wójta Sławomira Ambroziaka przesłanej do wojewody. Autor, powołując się na przykład innego samorządu, uważa, że aby rozwiązać problem, gmina powinna dopłacać prywatnemu przewoźnikowi. - Przepisy tego nam zabraniają – odpiera zarzuty włodarz, powołując się na otrzymane niedawno stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Anonim skarży na wójta
Działania wójta Sławomira Ambroziaka w sprawie przywrócenia połączeń autobusowych z Jedwabna do Olsztyna na razie nie przyniosły skutku. To irytuje niektórych mieszkańców, czego wyrazem jest anonimowa skarga

PO CO NAM TAKI WÓJT?

Od początku tego roku Jedwabno nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego z Olsztynem. Dla wielu mieszkańców to spore utrudnienie. Największy problem ma młodzież dojeżdżająca do olsztyńskich szkół średnich, a także osoby starsze, udające się np. do lekarza. Na początku lipca do wojewody warmińsko – mazurskiego wpłynęła w tej sprawie anonimowa skarga na bezczynność wójta gminy Jedwabno i Rady Gminy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.