Wydawałoby się, że niewiele można zdziałać na artystycznej niwie mieszkając na prowincji, z dala od światowych, czy choćby polskich scen muzycznych. Tymczasem Mateusz Sochaczewski w zaciszu swojej domowej pracowni tworzy i aranżuje muzykę dla artystów estrady nie tylko polskiej, ale i zagranicznej.

Aranżuje muzykę dla najlepszych
Mateusz Sochaczewski we własnoręcznie urządzonym studio muzycznym pracuje nad kolejnym utworem

MUZYKA I ELEKTRONIKA

Mateusz Sochaczewski muzyką interesuje się od dziecka. Najchętniej słucha utworów klasycznych i współczesnych instrumentalnych. Szczególnie podoba mu się muzyka elektroniczna, wyzwalająca u słuchacza całą gamę emocji. Interesuje się także elektroniką, lubi majsterkować i budować sprzęt elektroniczny. Całkiem niedawno starą kasę fiskalną przerobił na urządzenie zmieniające barwę dźwięku w muzycznych syntezatorach.

PIERWSZY SUKCES

Swoją przygodę z aranżacjami dla zagranicznych twórców rozpoczął na internetowej stronie IndabaMusic. Na niej amerykańscy wokaliści i zespoły zamieszczają swoje utwory, właśnie pod najrozmaitsze przeróbki. Odbywa się to m. in. w formie konkursów.

Akurat Mateuszowi wpadł w ucho utwór „502” grupy Soul Rebel Brass Band. Wziął go na swój domowy warsztat i gdy już miał wszystko gotowe, zdecydował wysyłać swoje dzieło do Ameryki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.