Po zaledwie kilku tygodniach stojący przy ul. Polskiej w Szczytnie automat oferujący produkty z konopi siewnych, został wyłączony z użytku. To skutek działania władz miasta, które nie zgodziły się, by na jego terenie stało budzące kontrowersje urządzenie. Burmistrz Mańkowski zastrzega jednak, że jeśli ktoś ustawi podobny automat na prywatnym gruncie, to samorząd nie będzie miał prawnych możliwości, by go usunąć.

Automat z konopiami w centrum miasta
Produkty z automatu stojącego na ul. Polskiej nie są już dostępne. Urządzenie zamknięto po tym, jak okazało się, że znajduje się ono na miejskim gruncie

Jakiś czas temu na ul. Polskiej, niemal naprzeciwko Zespołu Szkół nr 2, stanął automat z zielonym liściem przypominającym marihuanę, podobny do urządzeń oferujących kawę lub słodycze. Tu jednak asortyment był inny. W automacie sprzedawano produkty z konopi siewnych zawierających kannabiolid (CBD) - susz, olejki z nasion czy herbaty z suszem. Urządzenie zaintrygowało wielu mieszkańców, zdziwionych faktem, że tego typu substancje można nabyć w prosty sposób, na ulicy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.