Bryg. Zbigniew Stasiłojć od minionego czwartku jest komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Akt mianowania otrzymał podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka z rąk komendanta wojewódzkiego nadbryg. Michała Kamienieckiego.

Awans ojca strażaków
Akt powołania na komendanta powiatowego PSP w Szczytnie bryg. Zbigniewowi Stasiłojciowi wręczył komendant wojewódzki nadbryg. Michał Kamieniecki

OJCZE, PRZYJMIJ GRATULACJE

W czwartek 16 maja na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka. W tym roku miała ona wyjątkowy charakter. Głównym jej punktem było mianowanie na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Szczytnie bryg. Zbigniewa Stasiłojcia. Akt powołania wręczył mu nadbryg. Michał Kamieniecki, komendant wojewódzki PSP. Świadkami tego byli m.in. funkcjonariusze szczycieńskiej straży, strażacy ochotnicy z powiatu, licznie przybyli samorządowcy na czele z wicemarszałkinią Sylwią Jaskulską i starostą Jarosławem Matłachem, przedstawiciele innych służb mundurowych, byli komendanci powiatowi oraz reprezentanci instytucji na co dzień współpracujących z komendą w Szczytnie. - Każdy strażak zawodowy, ale i wszyscy ochotnicy znają pana brygadiera Zbigniewa Stasiłojcia, przez wielu nazywanego ojcem strażaków – mówił p.o. komendanta powiatowego PSP w Szczytnie Łukasz Wróblewski.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.