W minionym tygodniu sierż. Joanna Manelska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadziła spotkania profilaktyczne z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, na których poruszyła tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zjawiskiem cyberprzemocy.

Bądźcie czujni w sieci
Sierż. Joanna Manelska tłumaczyła, że przezorność i ograniczone zaufanie, to główne zasady, którymi należy kierować się podczas surfowania w sieci

Policjantka przekazała młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem.  Opowiedziała zebranym, w jaki sposób odpowiadają za swoje czyny, nie będąc jeszcze osobami pełnoletnimi.

Druga część spotkania poświęcona była zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Na początku sierż. Manelska przypomniała szereg zasad, które chronią przed niewłaściwym zachowaniem podczas poruszania się w sieci, gdzie czyha coraz więcej niebezpieczeństw. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie zagrożenia w internecie mogą być narażeni. Prelegentka wspomniała także o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z internetu, o zasadach, którymi powinni kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju grup społecznościowych czy forów internetowych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.