Są w naszym mieście ulice, których nazwy są odpowiednie do  ich natury, czy kierunku.

Bałagan przy ul. Sportowej Na przykład ul. Krzywa jest rzeczywiście taka, a Podgórna wiedzie właśnie pod górkę, czy ul. Pasymska, która biegnie w kierunku tego miasta. Jeśli jednak chodzi o ul. Sportową, to ma ona mały związek ze sportem, chyba że weźmiemy pod uwagę to, że można nią iść na skróty do hali Wagnera, jakby nie było obiektu sportowego. Nią spieszy też sporo uczniów do Gimnazjum nr 2 i ZS nr 3, w którym jak wiemy mieści się gimnazjum sportowe. Właśnie o młodzież chodzi, bo jedna z naszych Czytelniczek, pani Małgorzata zwraca nam uwagę na to, że przy tej ulicy panuje niesłychany bałagan i jaki to przykład dla młodych ludzi spieszących do placówek edukacyjnych.
Cóż, rzeczywiście najbliższe przyległości tego skrótu roją się od nieczystości. Warto dodać, że dawniej było jeszcze gorzej, bo śmieciowisko zaczynało się od terenu pokazanego na fotografii. Kilka lat temu miejscowi przedstawiciele małego biznesu własnym sumptem urządzili tu plac parkingowy, no i teraz nikt już nie wysypuje na nim odpadków – jakoś nie uchodzi.
Niestety zaraz za nim, tak po lewej, jak i prawej stronie ulicy śmieci aż się piętrzą, zalegając warstwami – jedna na drugiej.

 

BUNKIER BEZDOMNEGO?

Zaraz za opisywanym parkingiem stała, dopóki się nie rozsypała po pożarze, ostatnia kuźnia w mieście. Na jej gruzach oczywiście leżą różne brudy, ale darujmy sobie ich zdjęcie, bo tuż za nimi widać jakąś tajemniczą budowlę wyglądającą jak bunkier.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.