Konrad Ratkowski wciąż pozostaje na stanowisku szefa powiatowych struktur SLD. Niedawne wybory na nową kadencję, w których zwyciężył Arkadiusz Leska, zostały unieważnione przez zarząd wojewódzki partii.

Bałagan w powiatowym SLD

Trzy tygodnie temu w Szczytnie odbyły się wybory do powiatowych władz SLD na nową kadencję. Nowym przewodniczącym zarządu został Arkadiusz Leska, który stosunkiem głosów 24-13 pokonał dotychczasowego przewodniczącego Konrada Ratkowskiego. Leska został też wybrany na delegata na wojewódzki zjazd partii i przedstawiciela powiatu do Rady Wojewódzkiej SLD. Wszystkie te wybory zostały unieważnione przez Zarząd Wojewódzki SLD.

- Zjazd będzie powtórzony, bo zostały popełnione błędy merytoryczne. Wybory odbyły się wbrew obowiązującemu statutowi partii – mówi Marcin Kolasek, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD. Jak się okazuje udział w głosowaniu brały osoby nieuprawnione, a do tego przedstawiciela do Rady Wojewódzkiej wybrano przez aklamację, a nie w głosowaniu tajnym jak nakazuje statut. W przeprowadzonych w sobotę w Olsztynie wyborach do władz wojewódzkich Szczytno nie miało swego przedstawiciela.

- To ja złożyłem protest w tej sprawie, bo udział nieuprawnionych osób mógł zadecydować o wyniku wyborów – mówi Konrad Ratkowski. Przyznaje, że do marcowego zjazdu kierowana przez niego organizacja mogła się lepiej przygotować, ale jak zapewnia stanie się tak na pewno przy powtórzonych wyborach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.