Świętajno, podobnie jak pięć innych gmin w powiecie szczycieńskim, będzie miało posterunek policji. Gmina na ten cel przekaże bezpłatnie swoją działkę.

Będą mieli posterunek
Przed laty radni w Świętajnie sprzeciwiali się likwidacji posterunku przy ul. Żymierskiego (na zdjęciu w lewym górnym rogu). Teraz komendant Bzymek (z prawej) obiecuje budowę nowego od podstaw

KONIEC ZE SPYCHOLOGIĄ

Podinspektor Tomasz Bzymek, od dwóch miesięcy komendant powiatowy policji w Szczytnie, spotkał się z samorządowcami gminy Świętajno. Podczas rozmowy z nimi mówił o zmianach, jakich chce dokonać w funkcjonowaniu podległej mu komendy. - Mam wizję prowadzenia tej komendy, a przede wszystkim pracy moich policjantów. Będą musieli zmienić podejście, ale to tylko kwestia czasu – zapowiadał komendant.

Zmiana ma głównie dotyczyć reakcji na zgłaszane przez mieszkańców problemy. - Bardzo często spotykali się oni z taką spychologią ze strony funkcjonariuszy, że „nie dzisiaj, tylko jutro, albo za miesiąc”. A policjant ma reagować natychmiast – podkreślał komendant. Sprzyjać temu ma powstanie posterunku w Świętajnie. - Od przyszłego roku ruszy budowa na terenie wszystkich naszych gmin posterunków policji – zapowiedział podinsp. Bzymek. Koszt inwestycji zostanie pokryty z budżetu MSWiA.

POSTERUNEK 6-OSOBOWY

Obsada posterunku w Świętajnie ma być 6-osobowa.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.