Andrzej Materna, obecny dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, jest jednym z kilku jego pracowników, którzy odpowiadają za organizację Dni i Nocy od samego początku, czyli już blisko od 30 lat. W rozmowie z „Kurkiem” opowiada o tegorocznych atrakcjach i wspomina, jak święto grodu wyglądało dawniej.

Będzie muzycznie i sportowo
Andrzej Materna zaprasza do udziału w Dniach i Nocach, zapewniając, że atrakcji nie zabraknie

- W tym roku w programie Dni i Nocy znalazł się mocny akcent sportowy.

Tak, na pewno mityng w pchnięciu kulą z udziałem pochodzącego ze Szczytna Konrada Bukowieckiego to największa nowość tegorocznej imprezy. Oprócz Konrada będzie można podziwiać również innych czołowych kulomiotów. Mityng odbędzie się na pl. Juranda w sobotę o godzinie 16.00. W związku z tym zostanie przygotowana cała infrastruktura towarzysząca, w tym specjalne materace chroniące nawierzchnię placu przed uszkodzeniami. Wszystko będzie zorganizowane tak, jak na profesjonalnych mityngach.

- Muzyczna formuła przypomina tę z lat poprzednich.

Rzeczywiście, pozostajemy przy sprawdzonym schemacie. Piątkowy wieczór upłynie pod znakiem muzyki dance i disco polo. Wystąpią zespół Dejw z Mazowsza, a także raper Nowator specjalizujący się bardziej w klimatach dance. W ubiegłym roku miał przebój lata „Z prawa do lewa”. Gwiazdami wieczoru będą też grupa Playboys z Podlasia, bardzo popularna wśród miłośników disco polo, oraz belgijski wykonawca Danzel, który wylansował przebój „Pump it up”.

- W czasie sobotniego koncertu nie zabraknie z kolei akcentów związanych z Krzysztofem Klenczonem. Pojawiają się głosy, że ta formuła powoli się już wyczerpuje. Coraz trudniej znaleźć wykonawców grających jego rep ertuar. Te zespoły co jakiś czas się powtarzają.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.