W tym tygodniu przyglądamy się oświadczeniom majątkowym wójta i radnych z gminy Rozogi. Trzeba przyznać, że nie ma wśród nich szczególnie wyróżniających się krezusów. Duże wrażenie może za to robić skala zadłużenia niektórych samorządowców.

Bez milionerów, za to z długami
Radna Kamila Darmofał jest rekordzistką jeśli chodzi o zaciągnięte kredyty. Za to przewodniczący rady Marek Nowotka ma największe oszczędności

OSZCZĘDNOŚCI

Siedmioro spośród piętnaściorga radnych gminy Rozogi posiada zgromadzone na kontach zasoby finansowe. W gronie najbardziej oszczędnych jest przewodniczący rady Marek Nowotka. W jego oświadczeniu figuruje kwota 30 tys. zł oraz lokata bankowa w wysokości 20 tys. złotych. Sporo, bo 43 581,52 zł zaoszczędził Maciej Sypiański. Nie bardzo wiadomo, jak radnemu, żołnierzowi zawodowemu udało się tę sumę uciułać, ponieważ poza dietą w wysokości 4 900 zł nie ma innych dochodów. Tak przynajmniej wynika z jego oświadczenia majątkowego. Następna w kolejności pod względem zgromadzonych zasobów jest Wanda Malon (lokata w wysokości 33 799,84 zł) oraz Sławomir Zyśk (lokata 28 347, 00 zł). Marianna Zdunek miała w minionym roku na koncie 20 tys. zł, Stanisław Czujak – 4 485,02 zł, a Roman Doroszko – 6 154,00 zł. Żadnych zasobów nie wykazał za to wójt Zbigniew Kudrzycki.

NIERUCHOMOŚCI

Prawie wszyscy radni są właścicielami lub współwłaścicielami domów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.