Uczniowie z gminy Świętajno wypadli najlepiej w powiecie na egzaminie ósmoklasisty. Znaczący w tym udział ma Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kolonii, gdzie z języka polskiego i matematyki wyniki były wyższe niż średnia krajowa. Najgorzej wypadły podstawówki w gminach Dźwierzuty i Rozogi. W ogonie powiatu znalazły się Szkoła Podstawowa w Rumach oraz likwidowana podstawówka w Linowie.

Bezkonkurencyjni ósmoklasiści z Kolonii
Szkoła Podstawowa w Kolonii nie po raz pierwszy może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami egzaminów

GMINA ŚWIĘTAJNO NAJLEPSZA

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. W powiecie szczycieńskim najwięcej powodów do radości mają uczniowie i ich nauczyciele z gminy Świętajno, którzy wypadli najlepiej. Warto podkreślić, że nie jest to wyjątek. W latach wcześniejszych regularnie osiągali oni bardzo dobre wyniki na egzaminach szóstoklasisty. Ich tegoroczna średnia z języka polskiego wyniosła 60% i jest wyraźnie lepsza od średniej powiatu (55%), województwa (55%), a nawet kraju (59%). Z matematyki osiągnęli 46% (powiat – 40%, województwo – 42%, kraj – 46%). Nieco gorzej poradzili sobie tylko z językiem angielskim – 49% (powiat – 44%, województwo – 50%, kraj – 54%).

MIELI BYĆ OKROJENI, A SĄ NA TOPIE

Spośród szkół w gminie Świętajno, ale i całym powiecie, rewelacyjnie wypadli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.