Piłkarska jesień powoli zbliża się do końca. Ostatnią kolejkę rozegrały już zespoły w klasie B. Swoje aspiracje związane z wywalczeniem awansu potwierdziły drużyny Błękitnych Pasym i Gwardii Szczytno.

Błękitni walczą o IV ligę
Błękitni (przy piłce Sebastian Łukaszewski) rozegrali w Reszlu dobry mecz i awansowali na drugie miejsce w tabeli

KLASA OKRĘGOWA

13. KOLEJKA

Orlęta Reszel - Błękitni Jurand Pasym 0:4 (0:1)

0:1 – Maksymilian Konopka (45.), 0:2 – Jakub Kulesik (60), 0:3 – Aleksander Dobrzyński (86.), 0:4 – Marcin Łukaszewski (90.)
Błękitni Jurand : Brzozowski, Konopka (79. Tumanowicz), Trzebiński, Brzeziński, Jagiełło (71. Król), Kulesik (78. Plonkowski), Nosowicz (74. Dobrzyński), S. Łukaszewski (55. Kępka), Kozicki (68. Manowski) Sokołowski, M. Łukaszewski.

W ostatnich latach zespół z Reszla był dla drużyn z powiatu szczycieńskiego  wymagającym przeciwnikiem i niejednokrotnie powody do zadowolenia dawał dla naszych  nawet remis. Tym razem poszło zdecydowanie łatwiej. Inna sprawa, że pasymianie rozegrali wreszcie naprawdę dobry mecz. Wysokie zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w końcówce.
Podopieczni Radosława Rogowskiego osiągnęli przewagę już w pierwszych minutach spotkania, ale do zamienienia kolejnych okazji na bramkę wciąż czegoś brakowało.  Pasymianie zdobyli prowadzenie, gdy gospodarze czekali już na przerwę. Piłkę na głowę przejął Konopka i trafił do siatki Orląt. Po zmianie stron ze skutecznością było już lepiej. W 60. min Kulesik wykorzystał podanie Nosowicza i podwyższył prowadzenie. W końcówce asysty zaliczyli wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Król i Kępka. Ich podań nie zmarnowali Dobrzyński oraz M. Łukaszewski.