W Jedwabnie dobiegły końca rozgrywane tu w dniach 20 - 26 września Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w boksie. W rywalizacji, do której przystąpiło 138 zawodników i 54 zawodniczek z 80 klubów, bardzo dobrze spisała się pięcioosobowa ekipa GWARDII Szczytno. Z dorobkiem czterech medali, w tym jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Bokserskie Jedwabno
W pojedynku finałowym wagi do 63 kg Jakub Pop, pokonał swego rywala przed czasem

Najlepiej spisał się Jakub Pop, który w wadze do 63 kg zdobył tytuł Mistrza Polski, pokonując w finale swego rywala przed czasem (RSC), w drugiej rundzie. To nie wszystko, grono bokserskich ekspertów przyznało mu tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski.

Jakub zaczynał przygodę sportową od gry w piłkę nożną. Gdy musiał przerwać treningi z powodu kontuzji nogi, za namową brata trafił do sekcji bokserskiej Gwardii Szczytno prowadzonej przez Zenona Jagiełłę.