Dawny budynek PBK, później siedziba ZDZ przy ul. Pola, od blisko dwóch lat stoi pusty. Miasto nie może znaleźć chętnego na zagospodarowanie 1000-metrowej powierzchni. Są jeszcze inne lokale, które mimo ogłaszanych przetargów nie wzbudzają żadnego zainteresowania.

Brak chętnych na lokale

TYSIĄC METRÓW CZEKA

Recesja gospodarcza nie pozostaje bez wpływu na stan finansów Szczytna. W zasobach komunalnych przybywa lokali użytkowych, które nie mają gospodarza. Rekordowo długo, bo od blisko dwóch lat, stoi pusty budynek przy ul. Pola, dawna siedziba PBK, a ostatnio ZDZ. Mimo niskiej stawki 2,08/m2, nie ma chętnych na wydzierżawienie pomieszczeń o łącznej powierzchni 1000 m2. Trzy ogłoszone przez miasto przetargi nie przyniosły rezultatu. W pewnym momencie zainteresowanie obiektem wyraziły osoby, które chciały w nim urządzić m.in. szkółkę karate, ale do sfinalizowania zamiaru ostatecznie nie doszło.

- Na razie te przetargi generują tylko koszty – przyznaje dyrektor ZGK Janusz Woźniak. Przyczyn tego doszukuje się w recesji, która objęła cały kraj. – Proszę zauważyć ile w naszym mieście jest pustych lokali, i to w centrum – dodaje. Inną z przyczyn może być też to, że obiekt na Pola wymaga remontu. Koszt naprawy dachu i wymiany części okien spada na przyszłego dzierżawcę. Plusem jest natomiast to, że nie będzie już musiał budować kotłowni. Dostawę ciepła zapewni kotłownia przy dawnej „Unimie”. System ogrzewania obiektu sprawia jednak, że nie wchodzi tu w grę wynajem części tylko powierzchni. – Gdyby znalazł się chętny przynajmniej na jedną kondygnację, wtedy być może dokonalibyśmy niezbędnych przeróbek – mówi dyrektor Woźniak. Wkrótce ZGK podejmie kolejną próbę wydzierżawienia budynku w drodze przetargu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.