Szkoły w Lipowcu i Olszynach w wydanych ulotkach zachęcają rodziców, aby to do nich zapisywali swoje pociechy w nowym roku szkolnym. - To podbieranie naszych uczniów i przedszkolaków – żali się radna Jadwiga Golon z Gawrzyjałek, która chce prowadzić dalej placówkę jako niepubliczną. Jej wniosek o wydzierżawienie budynku ma rozpatrzyć teraz Rada Gminy, kierując się przede wszystkim opinią kuratora.

Bronią swojej szkoły
Do szkoły w Gawrzyjałkach uczęszcza dziś 27 dzieci i 16 przedszkolaków

Rezygnacja dyrektor Alicji Chmielińskiej z dalszego prowadzenia niepublicznej szkoły podstawowej w Gawrzyjałkach to temat numer jeden w rozmowach między mieszkańcami wsi. W ostatnich dniach do wójta Sławomira Wojciechowskiego trafiła petycja podpisana przez 105 mieszkańców, w której domagają się, aby placówka dalej funkcjonowała. Oto jej treść:

My mieszkańcy Gawrzyjałek zwracamy się z prośbą o niezamykanie Szkoły Podstawowej w naszej miejscowości. Szkoła w naszym miejscu zamieszkania jest dla nas wielką wartością. Tu chodzili nasi Ojcowie, nasze Matki, chodziliśmy My i nasze dzieci. Jesteśmy z tym miejscem bardzo mocno związani. Poza tym jest to ogromna wygoda dla rodziców i dzieci, które uczą się na miejscu. Prosimy o szacunek dla naszej tradycji i dalszą możliwość posyłania naszych dzieci do szkoły w Gawrzyjałkach.

Co na to wójt?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.