Mieszkańcy Szczytna znów będą mogli zgłaszać i wybierać projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Zgodnie ze zmienionym regulaminem, jego pula wyniesie 250 tys. złotych. Zanim jednak doszło do procedowania uchwały w tej sprawie, nie obyło się bez spięcia na linii burmistrz – radni.

Budżet obywatelski ze zmianami
Jedną z inwestycji zrealizowanych w Szczytnie w ramach budżetu obywatelskiego była budowa boiska na osiedlu Królewskim. Listę zgłoszonych w tym roku projektów poznamy latem

ZAMIESZANIE WOKÓŁ UCHWAŁY

W programie kwietniowej sesji Rady Miejskiej znalazła się uchwała dotycząca zasad i trybu realizowania budżetu obywatelskiego. Niewiele jednak brakowało, by punkt ten zniknął z porządku obrad. Z takim wnioskiem wystąpił burmistrz Krzysztof Mańkowski, powołując się na dyskusje toczone podczas poprzedzających sesję komisji. Jak pisaliśmy przed tygodniem, część radnych wyrażała swoje wątpliwości w tej sprawie, uzasadniając je trudną sytuacją finansową samorządu spowodowaną pandemią. Ci, którzy mieli takie dylematy, wstrzymali się wówczas od głosu przy opiniowaniu uchwały.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.