Blisko 42 mln zł – tyle poprzednia burmistrz Szczytna Danuta Górska zapisała na inwestycje w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Większość tych środków miała być wydana na budowę i wyposażenie Centrum Nauki InnoPolice, ale realizacja tego zadania stoi dziś pod wielkim znakiem zapytania. Jakie wobec tego inwestycje pozostawi w budżecie następca Górskiej, Krzysztof Mańkowski?

Budżetowa niewiadoma
Burmistrz Mańkowski zapowiada, że projekt związany z rewitalizacją ruin będzie kontynuowany. Na to zadanie w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano 5,5 mln zł

 Projekt budżetu miasta na 2019 r. został przygotowany jeszcze przez poprzednią ekipę rządzącą Szczytnem. Plan dochodów zakładał kwotę 126,5 mln zł. Bardzo ciekawie wygląda dział poświęcony wydatkom. Te zaplanowano w wysokości 132,8 mln zł, w tym bieżące – 90,8 mln zł i majątkowe – 41,9 mln zł. Na realizację inwestycji zapisano rekordową jak na Szczytno kwotę 41,7 mln zł. Z tej puli najwięcej, bo prawie 30 mln zł pochłonąć miała budowa i wyposażenie InnoPolice.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.