Konrad Bukowiecki, najbardziej utytułowany lekkoatleta rodem ze Szczytna, ponownie wywalczył złoty medal mistrzostw kraju w pchnięciu kulą. Choć trudno w to uwierzyć, na powrót na tron w halowym czempionacie czekał aż pięć lat.

Bukowiecki znów na polskim tronie
W finałowym konkursie pchnięcia kulą seniorów Jurand Szczytno reprezentowało aż trzech zawodników. W klasyfikacji U23 zajęli miejsca od drugiego do czwartego

Dwa covidowe sezony Konrada Bukowieckiego trudno uznać za spełnienie jego marzeń, ale początek bieżącego roku zwiastuje powrót do znakomitej formy. Dwa tygodnie temu wygrał międzynarodowy mityng w Madrycie, a uzyskany wynik 21.91 m to najlepszy tegoroczny rezultat w Europie. W miniony weekend występujący w barwach AZS UWM Olsztyn zawodnik zdominował konkurs pchnięcia kulą podczas Halowych Mistrzostw Polski w LA w Toruniu. Już w pierwszej próbie osiągnął 21.53 m i to wystarczyło do zwycięstwa.