Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski apeluje do rządu i parlamentarzystów wszystkich opcji o pochylenie się nad trudną sytuacją samorządów. W ostatnich miesiącach drastycznie spadają im udziały z tytułu podatku PIT. W przypadku Szczytna różnica między lutym a marcem to blisko 600 tys. złotych. - Za chwilę samorządy znajdą się w takiej sytuacji jak szpitale i przedsiębiorcy – przewiduje włodarz.

Burmistrz bije na alarm
Burmistrz Krzysztof Mańkowski: - Jeśli sytuacja będzie się tak dalej rozwijała, to samorządy, w tym także szczycieński, same będą potrzebowały pomocy

Według burmistrza Szczytna Krzysztofa Mańkowskiego, samorządy znalazły się obecnie w dramatycznej sytuacji. I nie chodzi tu tylko o epidemię koronawirusa, ale prowadzoną już od dłuższego czasu politykę państwa skutkującą tym, że znacząco maleją ich dochody. Swoimi obawami dotyczącymi przyszłości włodarz dzielił się z radnymi podczas czwartkowej sesji (9 kwietnia). - Jeśli sytuacja będzie się tak dalej rozwijała, to samorządy, w tym także szczycieński, same będą potrzebowały pomocy – mówił burmistrz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.