Temat przebudowy stadionu przy ul. Śląskiej od miesięcy budzi żywe emocje wśród szczycieńskich radnych. Podczas poniedziałkowej sesji po raz kolejny wyrażali swoje wątpliwości związane z tą, szacowaną na kilkanaście milionów złotych, inwestycją, co wywołało irytację burmistrza Mańkowskiego.

Burmistrz traci już cierpliwość
Burmistrz Krzysztof Mańkowski ma już dość ciągłego tłumaczenia radnym kwestii związanych z rozbudową stadionu przy ul. Śląskiej

UJAWNIONA KONCEPCJA

W poniedziałek, w trybie zdalnym, obradowała Rada Miejska w Szczytnie. Jednym z punktów było przedstawienie przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego szczegółowej koncepcji rozbudowy stadionu przy ul. Śląskiej. Oprócz pełnowymiarowego boiska z nawierzchnią naturalną do piłki nożnej, ma się tam znaleźć także mniejsze boisko o sztucznej nawierzchni, boisko do koszykówki, tartanowa bieżnia 4-torowa, na odcinku 6-torowa wokół boiska piłkarskiego, kort do tenisa, stanowiska do skoku w dal, wzwyż i trójskoku, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, rozbieg do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu oszczepem, dyskiem i młotem, koło do pchnięcia kulą oraz zadaszone trybuny od strony ul. Kętrzyńskiego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.