Trwają przygotowania do budowy ścieżki rowerowej na nieczynnej linii kolejowej Szczytno – Biskupiec. Gotowa jest już koncepcja programowo – przestrzenna oraz program funkcjonalno – użytkowy inwestycji. Trasa, słynąca z urokliwych widoków, ma być wzbogacona o dodatkowe atrakcje, takie jak m.in. dwie wieże widokowe.

Były pociągi, będą rowery
Planowany szlak rowerowy wiedzie przez malownicze tereny, na których w ramach inwestycji powstaną m.in. dwie wieże widokowe

CZEKAJĄ NA PROGRAMY

Oddana do użytku w 1908 r. linia kolejowa Szczytno – Biskupiec została ostatecznie zlikwidowana dwa lata temu. Pociągi nigdy już się na niej nie pojawią, ma ona jednak szanse stać się markowym produktem turystycznym powiatu szczycieńskiego. Wszystko za sprawą projektu wybudowania na niej trasy rowerowej. Podobne powstały już na nieczynnych szlakach kolejowych w różnych częściach Polski. Koordynowaniem inwestycji zajmuje się powiat, we współpracy z samorządami, przez tereny których wiedzie zlikwidowana linia kolejowa. Przygotowania do rozpoczęcia zadania trwają. Gotowa jest już wstępna koncepcja programowo – przestrzenna i program funkcjonalno – użytkowy. W ubiegłym tygodniu w starostwie odbyło się spotkanie robocze, podczas którego z dokumentami tymi zapoznali się przedstawiciele samorządów uczestniczących w projekcie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.