Były poseł i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Adam Krzyśków jest zakażony koronawirusem. - Przechodzę to jak grypę, mam łamanie w kościach, lekki stan podgorączkowy, ale przebywam w domu – mówi „Kurkowi”, apelując przy okazji do wszystkich, aby stosowali się do zasad reżimu sanitarnego. Po kontakcie z eksposłem kwarantanną objętych zostało siedem osób, w tym starosta Jarosław Matłach i proboszcz parafii w Rozogach ks. Józef Midura. Ten pierwszy jest zdrowy i wrócił już do swoich obowiązków.

Były poseł zakażony koronawirusemPRZECHODZĘ TO JAK GRYPĘ

Adam Krzyśków to kolejna osoba z powiatu szczycieńskiego zakażona koronawirusem. Były wójt gminy Świętajno, poseł na sejm w kadencji 2007 – 2011 i były prezes WFOŚiGW w Olsztynie przebywa w domu. - Byłem na konsultacji w szpitalu w Elblągu, gdzie powiedziano mi, że jeśli źle się czuję, to mogą mnie położyć, ale nie zdecydowałem się na takie rozwiązanie – mówi Adam Krzyśków. - Przechodzę tę chorobę jak grypę. Mam łamanie w kościach i lekki stan podgorączkowy – dodaje. Jak wyjaśnia, w przypadku choroby COVID-19 nie stosuje się jakiegoś specjalnego leczenia. - Biorę tylko witaminę C i leki przeciwbólowe .

Były poseł podejrzewa, że do zakażenia doszło podczas spotkania w parlamencie z okazji 125-lecia ruchu ludowego z udziałem m.in. zakażonych parlamentarzystów PSL-u, w tym m.in. senatora Jana Filipa Libickiego. U Krzyśkowa koronawirusa stwierdzono w czwartek 6 sierpnia. Od razu musiał podać pracownikom sanepidu listę osób, z którymi miał kontakt dłuższy niż 15 minut w pomieszczeniu zamkniętym. Na tej podstawie kwarantanną objęto 7 osób. Wśród nich znaleźli się m.in. starosta Jarosław Matłach, wicestarosta Jerzy Szczepanek oraz proboszcz parafii w Rozogach ks. Józef Midura.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.