W kolejnym odcinku naszego cyklu zaglądamy do oświadczeń majątkowych posłów, którzy najczęściej goszczą w powiecie szczycieńskim, i to nie tylko przy okazji trwającej właśnie kampanii wyborczej. Są to: Urszula Pasławska, Jerzy Gosiewski, Andrzej Maciejewski i Paweł Papke. Spośród tej czwórki to właśnie ten ostatni, były reprezentant kraju w siatkówce, może się pochwalić największym stanem posiadania.

Były siatkarz z niezłą kasą
Poseł Paweł Papke z tytułu wynagrodzenia z Polskiego Związku Piłki Siatkowej otrzymał w ubiegłym roku 300 tys. zł, a wartość stanowiącego współwłasność małżeńską domu szacuje na 1,3 mln zł

URSZULA PASŁAWSKA

W kończącej się kadencji Szczytno nie ma swojego przedstawiciela w parlamencie, ale nie znaczy to wcale, że nasz powiat jest omijany przez posłów z okręgu olsztyńskiego. Kilkoro z nich bardzo często tu zagląda przy okazji okolicznościowych imprez czy uroczystości. W gronie tym jest mieszkanka powiatu, posłanka z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, Urszula Pasławska. Trzeba przyznać, że choćby na tle opisywanych przez nas przed tygodniem radnych sejmiku, Sylwii Jaskulskiej i Henryka Żuchowskiego, jej stan posiadania prezentuje się dość skromnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.