Ponad 3 mln zł potrzebuje miasto na sfinansowanie dobiegających końca remontów ulic. Środki te miały pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ale z tej puli udało się zdobyć dofinansowanie tylko na ul. Broniewskiego. Teraz ratunkiem ma być sprzedaż cennych działek na Bartnej Stronie. - Co będzie, jeśli kupiec się nie znajdzie? - zastanawia się przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz, obawiając się, że konieczne może być zaciągnięcie kolejnego kredytu.

Cała nadzieja w kupcach
Ratunkiem dla miejskich finansów ma być sprzedaż trzech działek na Bartnej Stronie położonych tuż przy ścieżce pieszo – rowerowej wokół dużego jeziora/fot. Miasto Szczytno

Dobiegają końca prace związane z modernizacją ośmiu ulic w Szczytnie. Inwestycja pochłonie ponad 10 mln zł, z czego blisko połowę miejski samorząd pozyskał w ramach Polskiego Ładu. Pozostała część miała być sfinansowana z opiewającego na niespełna pół miliona kredytu, środków z gminy Szczytno oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (4,1 mln zł). W ramach tego ostatniego udało się pozyskać dofinansowanie tylko na modernizację ul. Broniewskiego (ok. 1 mln zł). W tej sytuacji miastu brakuje jeszcze 3,1 mln zł na pokrycie kosztów całości zadania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.