Rozmowa z dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie Beatą Januszczyk.

Cel: utrzymać istniejące miejsca pracy
Beata Januszczyk: - Naszym celem jest to, żeby pomoc jak najszybciej trafiła do tych, którzy przeżywają największy w swoim życiu kryzys

- Jakie formy pomocy w ramach tzw. tarczy antykryzysowej oferuje przedsiębiorcom Powiatowy Urząd Pracy?

Obecnie wdrażane są pożyczki w wysokości 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców zatrudniających do dziewięciu osób. I to jest nasz priorytet. Natomiast już teraz intensywnie przygotowujemy się do uruchomienia kolejnych form wsparcia, aby jeszcze w tym tygodniu można było zaoferować następne możliwości pomocy przedsiębiorcom.

- Ile już wpłynęło wniosków o ich udzielenie?

Do poniedziałku (6 kwietnia) około 150 i wciąż wpływają. Pieniądze trafiły już na konta 30 przedsiębiorców. Nasi doradcy obsługujący pracodawców z naszej inicjatywy kontaktowali się z nimi telefonicznie, proponując takie wsparcie i omawiając zasady jego udzielenia, aby pomoc trafiła jak najszybciej. Będziemy się starać, aby pozyskać tyle środków, ile jest złożonych wniosków.

- Jak przedsiębiorcy podchodzą do tej formy pomocy?

- Zdarzało się, że były wątpliwości. Niektórzy uważają, że to przecież pożyczka, którą i tak trzeba potem spłacić. My tłumaczymy, że sens jest taki, by tych pieniędzy nie zwracać.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.