Jest szansa na to, że w Szczytnie powstanie szpitalny oddział ratunkowy. Zadanie to znalazło się w wykazie inwestycji zakwalifikowanych do Regionalnego Programu Operacyjnego. Teraz wszystko zależy od tego, czy wniosek powiatu uzyska 85% dofinansowanie z ministerstwa zdrowia. Całość jest szacowana na blisko 10 mln złotych.

Chcą budować SOR
Starostwo ma już gotowy projekt SOR-u. Teraz musi tylko złożyć wniosek o dofinansowanie. Wizualizacja przygotowana przez firmę Apo Architekci z Warszawy

Władze powiatu o utworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego w szczycieńskim szpitalu starają się od lat. Wreszcie jednak pojawiła się szansa na to, że inwestycja dojdzie do skutku. Projekt SOR-u znalazł się bowiem w wykazie zadań Regionalnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, gdzie przewidywana wielkość dofinansowania unijnego sięga 85%. Starostwo ma już gotowy program funkcjonalno – użytkowy obiektu, a to daje możliwość złożenia końcowego wniosku do ministerstwa zdrowia i infrastruktury. Termin upływa z końcem maja.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.