Emocjonująco zapowiada się walka o fotel burmistrza Pasymia w najbliższych wyborach samorządowych. Obecnemu włodarzowi Cezaremu Łachmańskiemu przybywa rywali. Do Marcina Nowocińskiego, który już jakiś czas temu zapowiedział kandydowanie na ten urząd, dołącza dyrektor Szkoły Podstawowej Elżbieta Dyrda.

Chcą wysadzić z siodła burmistrza Łachmańskiego
- To dla mnie sygnał, że nie tylko ja widzę potrzebę zmian w naszej gminie – komentuje decyzję Elżbiety Dyrdy o kandydowaniu na urząd burmistrza Pasymia Marcin Nowociński

JEST RYWAL, ALE I RYWALKA

Choć do wyborów samorządowych pozostało jeszcze prawie pół roku, w Pasymiu kampania rozkręca się na całego. Wygląda na to, że sprawujący urząd burmistrza drugą kadencję Cezary Łachmański będzie miał silną konkurencję. Jakiś czas temu walkę o pasymski ratusz zapowiedział Marcin Nowociński, radny powiatowy i były wicestarosta szczycieński, obecnie prowadzący własną firmę. Okazuje się, że nie będzie on jedynym rywalem urzędującego włodarza. Wolę kandydowania wyraża także dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasymiu Elżbieta Dyrda. Praca w samorządzie nie jest jej obca. W kadencji 2010 – 2014 piastowała funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej. Było to w czasie, gdy wiceprzewodniczącym był … Marcin Nowociński.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.