Michał Łomiak, uczeń klasy III gimnazjum w Dźwierzutach, jest dobrym przykładem na to, że sukcesy w nauce można odnosić niezależnie od tego, czy mieszka się na wsi, czy w większym mieście. Nastolatek znalazł się w gronie laureatów wojewódzkiego szczebla konkursu chemicznego i biologicznego oraz został finalistą konkursów z języka polskiego i fizyki. Do tego jeszcze gra na keyboardzie, a kiedy ma humor – pomaga mamie w pieczeniu ciast.

Chłopak o wielu talentach

Michał Łomiak jest uczniem III klasy dźwierzuckiego gimnazjum im. Krzysztofa Klenczona. Mieszka w Linowie, tam też rozpoczynał swoją edukację w szkole podstawowej. Nastolatek ma na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim organizowanych przez kuratorium oświaty. Przed rokiem zajął I miejsce w konkursie chemicznym. W tym roku przypadła mu w nim druga lokata. Jest także laureatem konkursu biologicznego oraz finalistą fizycznego i języka polskiego. Dzięki tak dobrym wynikom będzie zwolniony z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

- Żeby to wszystko osiągnąć trzeba lubić te przedmioty, ale i włożyć w przygotowanie wiele pracy – mówi Michał. Dodaje, że do odniesienia sukcesów w konkursach nie wystarczyła wiedza zdobywana na lekcjach. Musiał ją poszerzać we własnym zakresie i z pomocą nauczyciela, sięgając do specjalistycznych książek i czasopism. Zdradza nam, że do jego ulubionych dziedzin należą biologia i chemia. Po zakończeniu nauki w gimnazjum zamierza kontynuować swoją edukację w liceum ogólnokształcącym w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Nie wyklucza, że w przyszłości będzie studiował medycynę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.