Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Przygotowania do niego w miejskich placówkach dobiegły już właściwie końca. Nastroje w oświacie są jednak raczej minorowe. Wciąż ubywa oddziałów szkolnych, a co za tym idzie etatów nauczycielskich. W Szczytnie rozwiązano umowy z 10 pedagogami, znacznie też zmniejszono liczbę urlopów zdrowotnych – z 21 do 4.

Cięcia w oświacie

REMONTY I ZAKUPY

Szczycieńskie szkoły są już gotowe na pierwszy dzwonek. W większości z nich prowadzone w czasie wakacji prace remontowe ograniczały się do poprawy estetyki poprzez malowanie pomieszczeń. Najbardziej odmieniona w nowy rok szkolny wejdzie SP nr 2 z OI. Tu zakończyła się inwestycja związana z termomodernizacją. Placówka zyskała zdecydowanie ładniejszy wygląd.

- Udało nam się również odnowić hol na II piętrze, odmalować kilka klas, łącznik do sali gimnastycznej – wylicza dyrektor Grażyna Wyrzykowska – Mączyńska. Od września uczniowie będą mieli do dyspozycji drugą pracownię komputerową.

W SP nr 3 wakacyjne prace polegały głównie na malowaniu pomieszczeń. Naprawiono także schody wejściowe oraz uzupełniono ubytki na boisku szkolnym, aby poprawić bezpieczeństwo uczniów. Zakupione zostało wyposażenie do sal.

Najmłodsze dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w SP 6 będą miały do dyspozycji plac zabaw. Kosztem 16 tys. zł pochodzących z budżetu miasta zakupione zostały do niego urządzenia. Szkoła przymierza się także do wykonania na swoim terenie profesjonalnej bieżni. Dzieci z klas I – III zyskają nową pracownię informatyczną ze sprzętem kupionym za 20 tys. złotych.

- Każdy uczeń klasy I, II i III będzie miał tu własne stanowisko komputerowe – mówi dyrektor Elżbieta Kulikowska.

W Gimnazjum nr 1 najwyższy wydatek inwestycyjny poczyniony w czasie letniej przerwy w nauce to zakup dwóch komputerów, zasilaczy UPS, rzutnika oraz laptopa (9,5 tys. zł). Jedna z sal zyskała nowe stoliki, inne, podobnie jak w podstawówkach, zostały odmalowane. Co ciekawe, przy doborze kolorystyki, kierowano się sugestiami uczniów i nauczycieli.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.