Radny Karol Furczak z początkiem września ma rozpocząć pracę w Miejskim Domu Kultury na stanowisku specjalisty do spraw promocji i organizacji imprez. Twierdzi, że ma ku temu odpowiednie wykształcenie i predyspozycje.

- Jako radny mam dług wobec miasta i chcę, aby jak najlepiej się rozwijało – motywuje swoją chęć pracy w podległej samorządowi jednostce, zaznaczając, że będzie otrzymywał za to najniższą płacę krajową.

Ciepła posadka dla radnego
Radny Karol Furczak: - To bardzo fajne stanowisko, na którym można zdobyć doświadczenie, ale mało dochodowe

Radny klubu „Razem dla Mieszkańców” Karol Furczak nie jest pierwszym członkiem swojej rodziny zatrudnionym w podległych miastu jednostkach. W ubiegłym roku jego siostra Katarzyna została naczelniczką Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego. Radny, od 1 września, ma podjąć pracę na stanowisku specjalisty do spraw promocji i organizacji imprez w Miejskim Domu Kultury. Kilka tygodni temu zajmujący je dotychczas Adam Cudak wygrał konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodku Kultury w Jedwabnie, więc w Szczytnie powstał wakat. Jak informuje dyrektor MDK-u Andrzej Materna, Karol Furczak był jedynym kandydatem. Tłumaczy, że w tym przypadku nie jest wymagana procedura konkursowa.

Radny zapewnia, że ma odpowiednie wykształcenie i predyspozycje potrzebne w nowej pracy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.