Uporządkowanie sprawy wieży ciśnień to jedna z ważniejszych obietnic składanych przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego w kampanii wyborczej. Choć to już półmetek kadencji, to nie ma żadnych konkretów świadczących o tym, że uda się ją spełnić. Przyciskany w tej sprawie przez radnych włodarz nie chce ujawnić, na jakim etapie jest rozwiązanie problemu, tłumacząc, że nie ma do tego upoważnienia właścicieli obiektu.

Cisza wokół wieży
Czy mieszkańcy Szczytna doczekają wreszcie czasów, kiedy ich wieża ciśnień będzie się prezentować równie efektownie jak ta w Olsztynku?

Wieża ciśnień od lat psuje krajobraz miasta. Sprzedany za 1 zł przez burmistrza Henryka Żuchowskiego prywatnemu przedsiębiorcy obiekt nie może się doczekać należytego zagospodarowania. To jedyna, będąca w tak opłakanym stanie, zabytkowa wieża w regionie. Podobne budynki, m.in. w Piszu, Giżycku czy Olsztynku są dziś pięknie wyremontowane i służą celom m.in. turystycznym.

Czy szczycieńska wieża też doczeka lepszych czasów? Obiecywał to burmistrz Krzysztof Mańkowski w swojej kampanii wyborczej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.