Powiat nie dostał dofinansowania na rozbudowę szpitala. Złożony przez szczycieńskie starostwo wniosek znalazł się na dalszym miejscu listy rankingowej. Urzędnicy złożyli już w tej sprawie odwołanie, licząc, że przyniesie ono pożądany skutek. Starosta Jarosław Matłach zapowiada, że niezależnie od tego, czy uda się uzyskać środki z zewnątrz, inwestycja będzie realizowana.

Co dalej z rozbudową szpitala?
Starosta Jarosław Matłach zapewnia, że rozbudowa szpitala będzie prowadzona niezależnie od tego, czy uda się pozyskać na nią środki zewnętrzne

Rozbudowa szpitala to najważniejsza obecnie inwestycja planowana przez powiat. Samorząd złożył wniosek o jej dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Chodzi o ok. 5 mln złotych. Chociaż wniosek przeszedł pozytywnie weryfikacje formalną, to znalazł się na dalszej pozycji listy rankingowej. Starosta Jarosław Matłach ma nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. - Złożyliśmy już w tej sprawie odwołanie, bo mamy zastrzeżenia co do przyznanej nam punktacji. Czekamy na jego rozpatrzenie, które nastąpi za 2 – 3 tygodnie – mówi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.