Nasi Czytelnicy skarżą się, że już od dłuższego czasu nie działa jedyna w mieście fontanna zainstalowana na małym jeziorze.

Co z tą fontanną?Dodawała ona uroku parkowi zwłaszcza wieczorami, gdy mieniła się różnymi barwami.  Obecnie, gdy woda nie tryska, podstawa fontanny dryfująca na jeziorze służy jako platforma wypoczynkowa dla ptactwa wodnego. Może pełni pożyteczną rolę, ale przecież nie po to ją instalowano. Co się zatem stało – awaria jakaś, czy miasto oszczędza na prądzie? Jak informuje nas Piotr Paszkiewicz, szef Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Informatyzacji  UM, fontanna została wyłączona ze względu na pogodę. - Gdy ciągle pada, nie ma sensu, aby biły z niej strugi wody – wyjaśnia naczelnik. Jako ciekawostkę dodajmy, że choć nie było tego w pierwotnym projekcie, informatycy z ratusza wyposażyli fontannę w zdalne starowanie. Teraz gdy tylko wyjdzie słońce może  być uruchomiona natychmiast z ratusza, bez  potrzeby udawania się nad jezioro do tablicy sterująco-rozdzielczej.

NOWA SIŁOWNIA

W Szczytnie pojawiły się nowe przyrządy do ćwiczeń gimnastycznych, zwane fachowo siłowniami zewnętrznymi. Cały ich szereg stoi na „Małej Bieli” tuż przy placu zabaw dla dzieci. Pogoda była akurat niesprzyjająca, padał deszcz, więc nikt nie korzystał z przyrządów. Jednak jak uczy doświadczenie, chętni na pewno będą, bo podobne urządzenia ustawione w Kamionku, nad ścieżką wiodącą wokół dużego jeziora, cieszą się dużym wzięciem. Dodajmy jeszcze, że siłownia powstała w ramach budżetu obywatelskiego z niewykorzystanych do końca środków przy budowie  placu zabaw na osiedlu Kochanowskiego.

NIE DO SIADANIA

Tuż przy wejściu na „Małą Biel” od strony ul. Sportowej stoi opisywany już przez nas wielokrotnie znak drogowy, którego okrągła niebieska tarcza została mocno pokiereszowana i należałoby ją wymienić. Tuż za znakiem mamy ławeczki, które teoretycznie zapraszają do usadowienia się na nich. Teoretycznie, bo usiąść na nich byłoby trudno. Poprzez jedną z nich przebijają się gałązki rosnącego za nią krzewu. Nieco dalej stoi kolejna, więc może na niej udałoby się spocząć? Niestety, tej siedzisko z kolei zostało obrzucone odpadkami, które ktoś wydobył ze stojącego obok kosza na śmieci.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.