W poprzednim wydaniu gazety pisaliśmy o oddaniu do użytku ul. Leśnej w niepełnym rozmiarze, bo odcinek biegnący przez tory kolejowej pozostał zamknięty.

Co z tą Leśną? Stało się tak, ponieważ PKP musi jeszcze odebrać rzeczony przejazd. Tymczasem od okolicznych mieszkańców otrzymaliśmy sygnały, że mimo zamknięcia opisywanego odcinka, odbywa się na nim normalny ruch samochodowy. Gdy zjawiliśmy się na miejscu, wjazd w ów odcinek, ale tylko do połowy, zastawiony był barierką i plastikowymi przegrodami. Tkwił tam jeszcze znak zakazu ruchu wszelkich pojazdów, ale schowany za barierkę. W związku z tym nie bardzo wiadomo, czy obowiązuje, czy też nie, więc nie dziwi, że samochody jak gdyby nic, poruszają się po tym odcinku. Jak widać na fotografii, pojazd nadjeżdża od strony Leśnego Dworu. Teraz uwaga, bo tam przy wjeździe w wyremontowaną ul. Leśną również ustawiono barierkę i przegrody, ale żadnego znaku drogowego już nie ma. Skoro tak, to od tej strony wjechać na pewno wolno!

ZAPOMNIANE ZNAKI

Gdyby ktoś pomyślał, że na powyższym kończą się dziwactwa odnośnie ul. Leśnej, byłby w błędzie. Od strony Korpel, czyli na terenie gminnym, widać zestaw znaków drogowych. Na wspólnym słupku umieszczono znak ostrzegawczy - uwaga roboty drogowe i informacyjny - ślepa ulica.
Zdjęcie wykonaliśmy w ubiegły weekend, czyli tydzień po zakończeniu wszelkich robót, tymczasem według oznakowania wciąż one trwają i mało tego, ulica pozostaje zamknięta.

KĄCIK RELAKSACYJNY

Na koniec ostatnia już ciekawostka związana z ul. Leśną.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.